Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözüm
Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

Dünya’da en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden wordpress kullanıcıları genellikle wordpress zamanlama kaçırıldı hatası ile karşı karşıya kalabiliyor. WordPress ile site sahipleri bilindiği üzere bir içeriği ileri tarihli olarak zamanlayabilmekte ve belirtilen tarih ve saatte wordpress içeriği otomatik olarak yayınlayabilmektedir.

Bu kadar popüler olmasına rağmen wordpress yapımcıları zamanlama kaçırıldı hatasına hala net bir çözüm bulabilmiş değiller. Sizde wordpress zamanlama kaçırıldı hatası alıyorsanız ve zamanlama çalışmıyorsa alttaki yöntemlerle çözüme kavuşabilirsiniz.

Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözümü

Zamanlama kaçırıldı hatasını gidermek için piyasada birçok eklenti mevcut. Ancak sizin de bildiğiniz üzere sitemize kurulan her eklenti sunucumuzu biraz daha yormakta.

Bu sebeple sizlere zamanlama kaçırıldı hatası eklentisiz çözüm yönteminden bahsedeceğim.

İlk olarak Filezilla tarzı FTP programı ile wordpress dosyalarınıza erişiniz.

Public_html ana dizinde bulunan wp-config.php dosyamızı açalım ve Ctrl + F komutu ile alttaki kodu aratınız.

define('DISABLE_WP_CRON', false);

Eğer disable wp cron komutu wp-config.php dosyanızın içinde yer almıyorsa ikinci adıma geçebilirsiniz. WordPress zamanlama kaçırıldı hatasını çözmek için alttaki kod ile değiştiriniz.

define('DISABLE_WP_CRON', true);

Yukarıda da görebildiğiniz gibi false değerini true olarak değiştirdik. Büyük ihtimalle zamanlama kaçırıldı hatası düzelmiş olacaktır. Eğer hala zamanlama kaçırıldı hatası alıyorsanız başka bir çözüm yolu daha mevcut.

Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hata Çözümü
WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hata Çözümü

Zamanlama Kaçırıldı WordPress 2. Yöntem

Zamanlama kaçırıldı hatası DISABLE_WP_CRON yöntemi ile düzelmediyse alttaki işlem ile bu hatadan kurtulabileceksiniz.

Zamanlama kaçırıldı hatası bazende WP Cron tarafından atanan timeout süresiyle alakalı olabilmektedir. Cron timeout süresini arttırarak çözüm yoluna kavuşmanız mümkün.

WordPress Cron Timeout Süresi Nasıl Arttırılır

İlk olarak FTP ana dizininde bulunan wp-includes > cron.phpdosyasını açalım ve timeout bölümünü bulalım. Bunun için alttaki kodu aratınız.

'timeout' => 0.01,
Wordpress Zamanlama Kaçırıldı Hata Çözümü
WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hata Çözümü

Timeout 0,01 değişkenini 30 olarak değiştirin. Yani; yeni kodunuz aşağıdaki gibi olacaktır.

'timeout' => 30,

Bu sayede wordpress cron zaman aşım süresini arttırmış olduk. Değişikleri kaydettikten sonra güncel cron.php dosyanızı FTP’ye atmayı unutmayınız.

Bu makalemde wordpress zamanlama kaçırıldı hatası çözümü yolları için iki farklı yöntem paylaştık. Hala zamanlama kaçırıldı hatası alıyorsanız yorumlar kısmından yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here