WordPress sitelerinin yöneticileri ekledikleri bir yazı ya da makaleyi bir an önce ziyaretçilerine sunmayı isterler. Google’da hızlı index alabilmek için wordpress ping servisleri sizlere bir nebzede olsa faydalı olabilecek en basit yöntemlerden birisidir.

Blog v.b sitelerizin daha hızlı indexlenebilmesi için wordpress ping servislerinden yararlanabilirsiniz.

Bazı site sahipleri, sitelerine yeni bir yazı eklediğinde Google Search Console aracılığı ile Google Gibi Getir özelliğini kullanabilmekte ya da manuel olarak ping hizmeti sağlayan bazı aracı sitelerden faydalanabilmektedir.

Ancak bu durum tahmininizden çok daha sıkıcı bir hal alabilir. Daha hızlı sonuçlara ulaşabilmek ve yazılarımızın bir an önce Google aramalarında görünmesini sağlamak için wordpress ping adreslerini hep beraber güncelleyelim.

Güncel WordPress Ping Servisleri

Alttaki adresler farklı sitelerde deneyerek gözlemlediğim ve en iyi sonucu aldığım ping servisleridir. Sizlerde alttaki ping adreslerini kullanabilir ve sitenizde yapılan bir güncellemede anında arama motoru botlarını çağırabilirsiniz.

Alttaki linke tıklayarak ping servislerine ulaşabilirsiniz. Ardından Ctrl + A komutu ile tamamını seçip kopyalayabilirsiniz.

Güncel WordPress Ping Servisleri için BURAYA tıklayınız.

WordPress Ping Adresleri Nasıl Güncellenir

WordPress kurulumu sonrası, default ayarlarda wordpress bir (1) adet ping adresini otomatik olarak ping servisleri bölümünü ekleyecektir. Kontrolü tamamen bize bırakan wordpress sayesinde bizde faydalı bulduğumuz ping servislerini bu bölümü ekleyebiliriz.

#Öncelikle Wp-Admin panelimize giriş yapalım.

#Ardından son bölümden önce Ayarlar, hemen ardından da yazma özelliklerine tıklayalım.

WordPress Ping Servisleri Nasıl Güncellenir?

#Sayfanın altında bulunan “servisleri güncelle” bölümünü göreceksiniz. Yukarıda sizler için derlediğim ping adreslerini kopyalayın ve bu bölüme yapıştırın.

Güncel WordPress Ping Adresleri

Değişiklikleri kaydet diyerek wordpress ping adresleri güncellemesini tamamlamış oluyoruz.

Artık bir yazı paylaştığınızda biraz önce girmiş olduğumuz wordpress ping servisleri sayesinde ilgili yazı için botları bilgilendirilecek ve hızlı index alabilmek için arama motoru botlarını sitenize çekebileceksiniz.

WordPress ping servisleri konusunda yapılması gerekenler bu kadar.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here