2008 senesi ile birlikte bir çok kişini hayatına giren ve hızlı yükselişi ile beraber yatırımcıların yüksek paralar kazanmasını sağlayan Bitcoin kripto para biriminin alt coinleri olarak üretilen para birimlerinden bir tanesi de Ripple para birimidir.

Piyasa hacimlerinin ve değerlerinin dinamiklere göre şekillenmesi ile borsa içerisinde işlem gören bu kripto para birimlerinin günden güne gelişimlerini sürdürmesi ile birlikte yatırımcıların farklı para birimlerine yönelmesi kaçınılmaz olmuştur.

ripple

Ripple Kripto Para Birimi

#Geçtiğimiz 2017 senesi içerisinde en çok değer kazanan kripto para birimleri arasında yer alan Ripple, yüzde 36018 değer artışı ile birlikte yatırımcıların en çok tercih ettiği para birimlerinden bir tanesidir.

#2012 senesinde üretimine başlanan ve diğer para birimlerine göre madenciliğinin yapılmadığı Ripple, ledger ismi verilen blockchain tabanına sahip olan bir para birimidir.

#Ripplelab tarafından yönetilen bu kripto para birimi ödeme seçenekleri olarak büyük şirketlerin ve bankaların bu para birimini tercih etmesini sağlamıştır.

ripple-kripto-para-birimi

Ripple Nasıl Alınır?

#Ripple üzerinden yatırım yapmak isteyen kişilerin bu para biriminin satışını ve alımını yapan resmi siteler üzerinden işlem yapması gerekir. Önerdiğim borsa: binance

#Yatırım yapılacak olan platform seçildikten ve üyelik oluşturulduktan sonra 2FA özelliğinin devreye sokulması tavsiye edilir. Çift aşamalı olarak yapılan güvenlik duvarının hesabın hacklenerek paranın gasp edilmesinin önüne geçilmesi bu özellik sayesinde aktifleştirilmektedir.

#2FA özelliğinin aktifleştirilmesi için Google uygulamasının yan uygulaması olan Authenticator kullanılabilmektedir.

ripple-nasil-alinir

Ripple Para Biriminin Artışı

#Önlenemez bir artış yüzdesine sahip olan Ripple para birimi, bir şirketin kontrolü altında olarak satışa sunulması diğer para birimlerinden ayrılmasını sağlar. Şirketin ilk etapta 100 milyar adet Ripple oluşturması ve bu paraların 38 milyar âdetinin şuan dolaşımda olması paranın değerinin giderek artmasına neden olmuştur.

#Piyasa içerisinde sürekli olarak artış gösteren ve kripto para birimleri borsası dahilinde işlem gören Ripple, gelecek dönemde de uzmanlar tarafından artışını göstereceği yönünde görüşlere maruz kalır.

#Ripple üzerinden yatırım yapacak olan kişilerin bu para biriminin satışını gerçekleştiren siteler üzerinden alımını gerçekleştirdikten sonra borsada işlemini de takip etmeleri gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here