Ethereum, bitcoin gibi en popüler sanal para birimlerinden biri olarak, yatırımcısının her gün artış gösterdiği bir sistemdir. Kripto para piyasalarında Bitcoin’den sonra gelen ve her geçen gün popülerliliğini giderek artıran Ethereum, 2013 yılında kripto para birimlerini araştıran Vatalik Buterin tarafından tasarlanarak 2015 yılında hayata geçirildi.

Ethereum, tıpkı Bitcoin gibi açık kaynak kodu kullanarak işlemleri blok zincirleri üzerinde kaydeder. Bu kodları herkes görebilir ve yapılmış olan tüm işlemler herkes tarafından incelenebilir. Temelde Bitcoin gibi aynı temelde çalışan Ethereum, ağa katılan bütün kullanıcıların bigisayarlarındaki donanımları kullanarak coin üretilebilecek bir şekilde geliştirilmiştir.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

#Ethereum madenciliği, Litecoin ve Bitcoin gibi özel cihazlara karşı dirençlidir. ASK adlı cihaz alınarak çok daha fazla ether kazanmaya imkân verilmemektedir.

#CPU gücüne dayanan madencilik yapılabilmektedir. Bunun için de, kullanıcılar en gelişmiş olan ekran kartlarını alarak bu ekran kartlarının sunduğu işlem gücüyle madencilik yapabilirler.

ethereum-madenciligi-nasil-yapilir

Dünyada Ethereum

#Ethereum, barındırdığı bir çok cazip özellikler ile Bitcoin’in yerini alması beklenen kripto para birimi olarak düşünülmektedir. Dünyanın en önde gelen teknoloji, denetim ve finans şirketleri olan Microsoft, JPMorgan Chase, IBM ve Deloitte gibi dünya devlerinin Ethereum alt yapısını kendi sistemlerine uygulamak üzere çalışmalar yapmaktadırlar.

#İzinli blok zincirinin kullanımına imkân tanıyan Ethereum, bu özelliği sayesinde CPMorgan Chase tarafından Quorum adlı bir proje tarafından geliştirilmektedir. Bu kapsamda, hem işlem detaylarının kamuya açıklanmasını istemeyen tarafları güvence altına almak hem de mali süreçlerin hatasız olarak gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

ethereum-nasil-calisir

Ethereum Nereden Alınır?

#Ethereum madenciliği yöntemi ile Ethereum kazanılabileceği gibi madencilik süreçlerine hiç girmeden, daha pratik bir şekilde Ethereum satın almak da mümkündür. Ethereum satın almak için güvenli olarak görülen Bitcoin borsalarından herhangi birine kaydolmak yeterlidir.

#Ya da Bitcoin satın alınması ve Bitcoin madenciliğine başlamak gerekir. Bitcoin elde ederek, bunu borsadaki cüzdanlara aktardıktan sonra kayıt olunan Ethereum borsasına, daha önceden alınan Bitcoinleri transfer ederek, bu Bitcoin’ler ile Ethereum satın alınabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here