Digitalocean bulut sistemi hakkında çok fazla soru almaktayım. Genellikle önerir misin şeklinde sorular geliyor. Bu sebeple sizlere Digitalocean’ı 2 ay ücretsiz olarak nasıl kullanabilirsiniz onu anlatacağım. Bu süre zarfında testlerinizi yapar, Digitalocean’dan memnun kalmanız durumuna ödemenizi yapar ve dilediğiniz VPS’yi kullanabilirsiniz.

MAKALEYİ HAZIRLADIĞIMDA DİGİTALOCEAN 10$ ÜCRETSİZ KREDİ VERMEKTEYDİ. ŞUAN (2019) İTİBARİYLE AYNI YÖNTEMLERİ UYGULAYARAK 2 AY KULLANABİLECEĞİNİZ 100$ ÜCRETSİZ KREDİ ALABİLİRSİNİZ.

Önemli Not: 100$ hediye bakiye için kayıt işlemini vereceğim referans linkinden yapmalısınız. Digitalocean normal üyelikler için ücretsiz kredi vermemektedir! Referans linkime tıkladığınızda alttaki gibi bir görsel sizi karşılayacaktır.

#Türkçeye çevirecek olursak;

“Digitalocean’a katılmak için davet edildiniz! Şimdi yeni bir hesap oluşturursanız; 10$ değerinde Digitalocean kredisi alacaksınız!

DigitalOcean 2 Ay Ücretsiz Kullanmak

#İlk olarak alttaki linkinden kayıt oluyorsunuz.

Digitalocean Kayıt İçin Buraya Tıklayınız

Referans linkime tıkladığınızda; üst bölümde arkadaşınız (ben) tarafından size hediye verilen 10$’lık kredinin aktif olduğu yazısını görebilirsiniz.

#Sağ tarafta bulunan Sign up bölümüne e-posta ve şifrenizi girerek kayıt işleminin gerçekleştirebilirsiniz. E-posta onayı için mail adresinizi doğru olarak verdiğinizden emin olmalısınız.

#E-posta adresine gelen onay linkine tıklayarak devam edelim.

#Onay linkine tıkladıktan sonra Billing Info yani faturanlandırma bölümü karşımıza çıkacaktır. Burası önemli! Burada kredi kartı bilgilerini girmemiz isteniyor. Ancak hemen panik yapmayın. Bu sadece ödeme yöntemi olarak kullanılacak.

Yani sizden kesinlikle habersiz bir ücret çekimi olmayacaktır.

Ancak yine de; ne olur ne olmaz diyorsanız, sanal kart girebilir ya da var ise paypal hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Digitalocean Kayıt İçin Buraya Tıklayınız

Önemli Not: Kredi kartı veya sanal kredi kartı girişi sağlamazsanız 10$’lık ücretsiz kredi hesabınıza tanımlanmaz.

Not 2:Hediye 10$ kredinizi 12 ay içinde kullanmazsanız otomatik olarak silinecektir.

#Kredi kart bilgilerimi giriyor ve “Save Card” butonuna basıyorum.

#Tüm işlemler bu kadar bir sonraki aşamada ise hoşgeldiniz şeklinde bir bilgi ekranı sizi karşılayacaktır.

Hediye kredimiz hesaba yüklenmiş mi hemen kontrol ediyoruz.

#Sağ üstte bulunan Emoji’ye ve ordan Settings kısmına tıklıyoruz.

#Hemen ardından sol tarafta isminizi ve hemen altında Billing yani Faturalandırma ayarlarını göreceksiniz. Billing sekmesine tıklayalım.

#Örnek olarak açtığım hesapta “Your Credit” kısmında görebileceğiniz üzere kullanılabilir 10$’lık digitalocean kredisi bulunmaktadır. Bu kredi ile neler yapılabilir hemen bakalım.

Ben bu krediyi, daha doğrusu digitalocean’ı VPS kiralamak amacıyla kullanıyorum. Üstün performanslı sunucuları, bulut çözümleri olarak ihtiyaçlarımızı kolaylıkla karşılabilmekte.

Digitalocean Kayıt İçin Buraya Tıklayınız

Digitalocean 10$ Free Credit Nasıl Kullanılır?

Digitalocean’a benim referansım ile üye olduğunuz için 10$ ücretsiz krediniz hesabınıza yüklendi. Şimdi bu 10$ ile nasıl bir VPS kiralayabiliriz ona bakalım.

Üst görselde satın alabileceğiniz VPS’ler görünmektedir. Bazı paketler ise hafif silik olarak görünmekte. Bunun sebebi ise hesabı yeni açmış olmamızdır. Eğer o paketleri satın almak isterseniz; teknik destek bileti oluşturabilir, istediğiniz paketi ve sebebini belirtirseniz teknik destek personeli tüm paketleri erişimize açabiliyor.

Price kısmı aylık fiyatları temsil etmekte. Sol üstteki ilk pakete bakarsak; aylık ücreti 5$, saatlik ücreti ise 0.0007$‘dır. Saatlik ücret nedir diye soracak olursanız da adı üstünde; kaç saat kullanırsanız o kadar ücret ödersiniz.

Henüz 10$ ücretsiz kredinizi almadıysanız  Buraya Tıklayınız.

#Örnek VPS 1 paketini 10 saat kullanırsanız 0.007$ * 10 yani 0.07$ bakiyenizden kesilecektir. Harika değil mi? Ya da referansımdan üye olduğunuz için 10$’lık bakiye ile bu VPS’yi 2 ay ücretsiz (60 gün) kullanabilirsiniz.

#Örnek 2: 16GB Ramli VPS ücreti 80$/ay olarak gözükmekte. Ancak o kadar bakiyeniz olmasa bile saatlik olarak kiralama işlemlerini yapabilirsiniz.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Digitalocean 10$ free (ücretsiz) olarak nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan soru olursa yorum bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here