Adsense Reklam Sunumu Sınırlandı Hata Çözümü

Geçtiğimiz günlerde Adsense hesabımın reklam sunumu sınırlandı. Geçersiz trafik adı altında Adsense reklam sınırlanması alan hesabımı nasıl kurtardığımdan sizlere bahsedeceğim.

AdSense hesabınıza reklam sunma sınırı uygulandı

Öncelikle reklam sunumu sınırlanan hesabımda bulunan domainlere sunucum üzerinden suspend (askıya alma) işlemini uyguladım. Yani sitelere giriş yapıldığında 404 hatası vermesini sağladım diyebilirim.

Bu sayede sitelere girişler kapandı, gelen hitler boşa düşmeye başladı. Bu işlemin ardından 5-6 gün sonra reklam sunumu sınırlandı uyarısının panelden kalktığını gördüm.

Politika merkezinde reklam sunumu sınırlandı uyarısının kalkmasının ardından daha önce kullandığım reklam kodları yerine, yeniden kullanmak için yeni reklam kodlarının “Reklamlar” sekmesinden oluşturarak ihlal olarak gösterilen domainlere uyguladım ve reklam yayını tekrardan başlamış oldu.

Adsense reklam görüntülenmesi kısıtlandı

Sizde bu şekilde reklam sunumu sınırlaması yaşayan hesaplarınızın sitelerinin hostingini öncelikle askıya alabilir, siteye ulaşılamaz hale getirebilir ve ardından ihlalil kalkması ile birlikte yeni reklam kodları oluşturarak Adsense hesabınızı sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

5 YORUMLAR

 1. Reklam sunumu sınırı sonrası reklamlar pasif durumda beyaz sayfa olarak gözüküyor.Benim size 2 sorum olacaktı;
  Hesabı askıya almadan önce sayfadan reklam kodlarını kaldırarak mı işleme alıyorsunuz? Birde Politika ihlali kalktığında yeni reklam kodu oluşturmadan önce eskiden aktif olan oluşturduğunuz reklamları arşive atıyormusunuz

  • Merhabalar,

   Aynen reklam kodlarını kaldırıp siteyi askıya aldım, ihlal kalktığında ise yeni reklam kodu oluşturarak yeni kodlarla birlikte yayınlamaya başladım. Eski reklam kodları hakkında herhangi bir arşiv ya da benzeri bir işlem uygulamadım.

  • Merhabalar, bahsi geçen farklı Adsense hesabıdır 🙂

   Bu sitede bulunan Adsense farklı bir sebepten dolayı askıya alındı, reklam kodları kalmış hatırlatma için teşekkürler kaldırayım 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here